Podczas XIX Sympozjum Naukowo-Technicznego Energetyka Bełchatów została przeprowadzona licytacja na rzecz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Laskach. Z przyjemnością informujemy, że licytację wygrała nasza firma, oferując najwyższą kwotę za koszulkę i piłkę Klubu PGE SKRA Bełchatów z autografem Mariusza Wlazłego. Pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie dodatkowych zajęć dla niewidomych wychowanków OSW pochodzących z okolic Bełchatowa.

 

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Laskach przystosowany jest do potrzeb niewidomych i niedowidzących uczniów, a odpowiednio przygotowana kadra pedagogiczna czuwa nad ich rozwojem. W Ośrodku są wszelkie potrzebne do nauki specjalistyczne pomoce dydaktyczne, dostosowane dla osób niewidomych.
W szkołach i internatach w Laskach cały personel zabiega o to, aby po ukończeniu edukacji każdy potrafił samodzielnie funkcjonować. Tutaj pomoc znajdą również rodzice dzieci niewidomych, którzy mają problem z pogodzeniem się z niepełnosprawnością dziecka. Pracownicy Ośrodka uczą opieki nad niewidomym niemowlęciem od pierwszych tygodni życia oraz pomagają absolwentom po ukończeniu edukacji w Laskach.

 

Jeżeli chcesz pomóc dzieciom z Ośrodka, możesz to zrobić:
1.    przez przekazanie 1% podatku na rzecz Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie KRS 0000054086
2.    wpłacając dobrowolną kwotę na konto mBank S.A w Warszawie nr 02 1140 1010 0000 4399 5800 1002